• F_cking Bornholm

    ★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★★

  • The Northman

    ★★★★½

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★★½

  • Morbius

    ½

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★½

  • The Bad Guys

    ★★★

  • Ambulance

  • X

    ★★★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★★

  • The Lost City

    ★★★

  • The Adam Project

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★½

  • Dog

    ★★½

  • Uncharted

    ★★★½

  • Marry Me

    ★★★½

  • Death on the Nile

  • Moonfall

    ½

  • Gierek

  • The House

    ★★★½

  • Hotel Transylvania: Transformania

    ★★½

  • Scream

    ★★★★½

  • How I Fell in Love with a Gangster

    ★½

  • The 355

  • Hilda and the Mountain King

    ★★★½

  • The King's Man

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Being the Ricardos

    ★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★★½

  • West Side Story

    ★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ½

  • House of Gucci

  • Swan Song

    ★★★★

  • Autumn Girl

    ★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★★

  • Red Notice

    ★★½

  • Encanto

    ★★★★½

  • Nobody Sleeps in the Woods Tonight 2

    ★★½

  • Eternals

    ★★★½

  • Furioza

    ★★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★½

  • Antlers

    ★★★½

  • The Tender Bar

    ★★★

  • Child of Kamiari Month

    ★★½

  • The Wedding Day

    ★★★½

  • The Harder They Fall

    ★★½

  • The Addams Family 2

    ★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • Other People

    ★★★★★

  • All Our Fears

    ★★★★½

  • Back to Those Days

    ★★★★½

  • The Many Saints of Newark

    ★★

  • Songs About Love

    ★★★½

  • Cry Macho

    ★★½

  • My Son

    ★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★

  • Kate

    ★★½

  • The Last Duel

    ★★★

  • Dear Evan Hansen

    ★★

  • Halloween Kills

    ★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★

  • The Electrical Life of Louis Wain

    ★★½