RSS feed for Dylan

Dylan has logged 297 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
06
Ali

Ali

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Tess

Tess

1979
×
★★★★★
Edit this entry  
05
While the City Sleeps

While the City Sleeps

1956
×
★★★½
Edit this entry  
04
Mary and Max

Mary and Max

2009
×
★★★
Edit this entry  
03
JFK

JFK

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Model Shop

Model Shop

1969
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Portrait of Jason

Portrait of Jason

1967
×
★★★★
Edit this entry  
03
That's My Boy

That's My Boy

2012
×
★★★★
Edit this entry  
01
Munich

Munich

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
A Few Good Men

A Few Good Men

1992
×
★½
Edit this entry  
29
Point Break

Point Break

1991
×
★★★★
Edit this entry  
26
Tremors

Tremors

1990
×
★★★
Edit this entry  
25
Crank

Crank

2006
×
★★★½
Edit this entry  
25
Gamer

Gamer

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Ed Wood

Ed Wood

1994
×
★★★½
Edit this entry  
24
Patriot Games

Patriot Games

1992
×
Edit this entry  
24
The Black Cat

The Black Cat

1934
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Legend of the Mountain

Legend of the Mountain

1979
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Watermelon Woman

The Watermelon Woman

1996
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Tank Girl

Tank Girl

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Gentlemen Prefer Blondes

Gentlemen Prefer Blondes

1953
×
★★★½
Edit this entry  
22
Three on a Couch

Three on a Couch

1966
×
★★★★
Edit this entry  
21
E.T. the Extra-Terrestrial

E.T. the Extra-Terrestrial

1982
×
★★★
Edit this entry  
21
The Courtship of Eddie's Father

The Courtship of Eddie's Father

1963
×
★★½
Edit this entry  
21
Underworld U.S.A.

Underworld U.S.A.

1961
×
★★½
Edit this entry  
20
Fear and Loathing in Las Vegas

Fear and Loathing in Las Vegas

1998
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Devil in a Blue Dress

Devil in a Blue Dress

1995
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Adventures of Buckaroo Banzai Across the 8th Dimension

The Adventures of Buckaroo Banzai Across the 8th Dimension

1984
×
★½
Edit this entry  
17
Walk Hard: The Dewey Cox Story

Walk Hard: The Dewey Cox Story

2007
×
★★★★
Edit this entry  
17
Ghost Rider: Spirit of Vengeance

Ghost Rider: Spirit of Vengeance

2011
×
★★½
Edit this entry  
17
Shanghai Blues

Shanghai Blues

1984
×
★★★★★
Edit this entry  
17
The Hour of the Furnaces

The Hour of the Furnaces

1968
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Mystic River

Mystic River

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Meet Me in St. Louis

Meet Me in St. Louis

1944
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Dangerous Encounters of the First Kind

Dangerous Encounters of the First Kind

1980
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Now!

Now!

1965
×
★★★★★
Edit this entry  
15
You Don't Mess with the Zohan

You Don't Mess with the Zohan

2008
×
★★★½
Edit this entry  
14
Grown Ups 2

Grown Ups 2

2013
×
★½
Edit this entry  
14
Grown Ups

Grown Ups

2010
×
½
Edit this entry  
14
Mandingo

Mandingo

1975
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Bridges of Madison County

The Bridges of Madison County

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Age of Innocence

The Age of Innocence

1993
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Gamer

Gamer

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
12
The Long Gray Line

The Long Gray Line

1955
×
★★★★★
Edit this entry  
12
A Better Tomorrow III: Love and Death in Saigon

A Better Tomorrow III: Love and Death in Saigon

1989
×
★★★★★
Edit this entry  
12
The Gang's All Here

The Gang's All Here

1943
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Da 5 Bloods

Da 5 Bloods

2020
×
★★½
Edit this entry  
11
Shock Corridor

Shock Corridor

1963
×
★★★★★
Edit this entry  
11
The Gunfighter

The Gunfighter

1950
×
★★½
Edit this entry  
09
Legion

Legion

2010
×
★½
Edit this entry