Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
01
Poison

Poison

2023
×
★★★½
Edit this entry  
01
Brigsby Bear

Brigsby Bear

2017
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Wonderful Story of Henry Sugar

The Wonderful Story of Henry Sugar

2023
×
★★★½
Edit this entry  
29
The Creator

The Creator

2023
×
★★★½
Edit this entry  
27
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
★★½
Edit this entry  
26
No One Will Save You

No One Will Save You

2023
×
★★★★
Edit this entry  
25
M3GAN

M3GAN

2022
×
★★★
Edit this entry  
24
Head Count

Head Count

2018
×
★★★½
Edit this entry  
23
Evil Dead Rise

Evil Dead Rise

2023
×
★★★
Edit this entry  
22
A Million Miles Away

A Million Miles Away

2023
×
★★★½
Edit this entry  
21
Le Week-End

Le Week-End

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
45 Years

45 Years

2015
×
★★★½
Edit this entry  
19
Robots

Robots

2023
×
★½
Edit this entry  
18
Love at First Sight

Love at First Sight

2023
×
★★½
Edit this entry  
18
Happy Together

Happy Together

1997
×
★★★
Edit this entry  
17
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Jane

Jane

2017
×
★★★★
Edit this entry  
12
John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

2019
×
★★½
Edit this entry  
11
Moonage Daydream

Moonage Daydream

2022
×
★★★½
Edit this entry  
10
In the Shadow of the Moon

In the Shadow of the Moon

2019
×
★★★½
Edit this entry  
09
Athlete A

Athlete A

2020
×
★★★½
Edit this entry  
07
Strays

Strays

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
T.I.M.

T.I.M.

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

2020
×
★★½
Edit this entry  
31
You Are So Not Invited to My Bat Mitzvah

You Are So Not Invited to My Bat Mitzvah

2023
×
★★★
Edit this entry  
29
They Cloned Tyrone

They Cloned Tyrone

2023
×
★★★½
Edit this entry  
28
Hidden Strike

Hidden Strike

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The House

The House

2017
×
★★½
Edit this entry  
27
Secret Window

Secret Window

2004
×
★★½
Edit this entry  
26
The Blackening

The Blackening

2022
×
★★★
Edit this entry  
26
The Wolf of Snow Hollow

The Wolf of Snow Hollow

2020
×
★★½
Edit this entry  
25
No Hard Feelings

No Hard Feelings

2023
×
★★★½
Edit this entry  
25
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Wet Hot American Summer

Wet Hot American Summer

2001
×
★½
Edit this entry  
23
The House of Tomorrow

The House of Tomorrow

2017
×
★★★
Edit this entry  
23
They Came Together

They Came Together

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Sword of Trust

Sword of Trust

2019
×
★★★
Edit this entry  
21
Someone Marry Barry

Someone Marry Barry

2014
×
★★★
Edit this entry  
16
You've Got Mail

You've Got Mail

1998
×
★★★½
Edit this entry  
15
Chaos Theory

Chaos Theory

2007
×
★★★
Edit this entry  
15
Scream VI

Scream VI

2023
×
★★★
Edit this entry  
14
Scream

Scream

2022
×
★★★
Edit this entry  
13
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★
Edit this entry  
12
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★½
Edit this entry  
11
Heart of Stone

Heart of Stone

2023
×
★★
Edit this entry  
10
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★★★
Edit this entry  
09
Aileen: Life and Death of a Serial Killer

Aileen: Life and Death of a Serial Killer

2003
×
★★½
Edit this entry  
08
Untold: The Girlfriend Who Didn't Exist

Untold: The Girlfriend Who Didn't Exist

2022
×
★★★½
Edit this entry  
08
Barbie

Barbie

2023
×
★★★★
Edit this entry