Sort by
  • Batman v Superman: Dawn of Justice

    ★★

  • The Revenant

    ★★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★★½

  • Joy

    ★★

  • The Hateful Eight

    ★★★★★

  • Creed

    ★★★★½

  • Victor Frankenstein

    ★★

  • Scouts Guide to the Zombie Apocalypse

    ★½

  • The Peanuts Movie

    ★★★

  • Bone Tomahawk

    ★★★★

  • Pan

  • Southbound

    ★★★★

  • The Intern

  • The Martian

    ★★★★

  • The Visit

    ★½

  • Black Mass

    ★★★

  • Spotlight

    ★★★★

  • Legend

    ★★★½

  • Run, Hide, Die

    ½

  • Curve

    ★★

  • Road Games

    ★★★

  • Bloodsucking Bastards

    ★★★

  • Deathgasm

    ★★★★

  • Turbo Kid

    ★★★★

  • Straight Outta Compton

    ★★★★★

  • Fantastic Four

  • The Gift

    ★★★★

  • Vacation

    ★½

  • Mission: Impossible - Rogue Nation

    ★★★★

  • Pixels

  • Self/less

    ★★

  • Ricki and the Flash

    ★★

  • Stung

    ★★★

  • Ant-Man

    ★★★★

  • Bound to Vengeance

    ★★★½

  • Ted 2

    ★★★

  • Terminator Genisys

    ★★★

  • Pernicious

  • The Escort

    ★★

  • Jurassic World

    ★★★½

  • Insidious: Chapter 3

  • The Assassin

  • Yakuza Apocalypse

    ★★★★

  • Maggie

    ★★★

  • Pound of Flesh

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★★

  • Avengers: Age of Ultron

    ★★★★

  • Final Girl

    ★★

  • Southpaw

    ★★★

  • Danny Collins

    ★★★½

  • Trainwreck

    ★★★½

  • The Boy

    ★★★

  • The Final Girls

    ★★★★

  • Muck

    ★★

  • Run All Night

    ★★★

  • The Man with the Iron Fists 2

  • Unfinished Business

    ★½

  • Chappie

    ★★

  • Into the Grizzly Maze

    ★★★

  • Zombieworld

    ★★★

  • Fifty Shades of Grey

  • The DUFF

    ★★★

  • Jupiter Ascending

  • The Lazarus Effect

    ★★

  • Project Almanac

  • Cop Car

    ★★★

  • Slow West

    ★★★½

  • Knock Knock

    ★★

  • The Overnight

    ★★★

  • The Interview

    ★★★

  • Ex Machina

    ★★★★½

  • Kingsman: The Secret Service

    ★★★★