RSS feed for Troy
  • The Last Dance

    ★★★★½

  • The Hunt

    ★★½

  • The Invisible Man

    ★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Dark Waters

  • Richard Jewell

    ★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

  • The Irishman

  • In the Tall Grass

  • Knives Out

  • The Platform

    ★★★★

  • Joker

  • Uncut Gems

  • Marriage Story

  • Ad Astra

  • It Chapter Two

  • Ready or Not

  • Crawl

  • Spider-Man: Far from Home

  • Midsommar

  • Toy Story 4

  • The Final Quarter

  • Deadwood: The Movie

  • Godzilla: King of the Monsters

  • Parasite

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Dead Don't Die

  • Brightburn

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

  • Swallow

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

  • Shazam!

  • Us

  • Good Boys

  • The Art of Self-Defense

    ★★★

  • Long Shot

  • Captain Marvel

  • Triple Frontier

  • Leaving Neverland

  • The Report

  • Memory: The Origins of Alien

    ★★★★★

  • Fyre

  • Vice

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

  • Aquaman

  • Venom

  • Bad Times at the El Royale

  • Widows

  • Halloween

  • The Predator

  • Ant-Man and the Wasp

  • Teen Titans Go! To the Movies

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

  • Avengers: Infinity War

  • Rampage

  • Ready Player One

  • Blockers

  • A Quiet Place

  • Tomb Raider

  • Game Night

  • Isle of Dogs

  • Annihilation

  • Black Panther

  • Tully

  • Eighth Grade

  • The Post

  • All the Money in the World

  • Phantom Thread

    ★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

  • Justice League