Sort by

troyp1820 has logged 1,166 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Happening

The Happening

2008
×
★★★
Edit this entry  
31
Lethal Weapon 3

Lethal Weapon 3

1992
×
★★★★
Edit this entry  
31
Bad

Bad

1987
×
★★★½
Edit this entry  
30
Bad Moms

Bad Moms

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Aviator

The Aviator

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Revenge of the Nerds II: Nerds in Paradise

Revenge of the Nerds II: Nerds in Paradise

1987
×
★★★½
Edit this entry  
30
Cinderella Man

Cinderella Man

2005
×
★★★★
Edit this entry  
29
Lethal Weapon 2

Lethal Weapon 2

1989
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Snow Dogs

Snow Dogs

2002
×
★★★
Edit this entry  
29
Phone Booth

Phone Booth

2002
×
★★★
Edit this entry  
29
Revenge of the Nerds IV: Nerds In Love

Revenge of the Nerds IV: Nerds In Love

1994
×
★★
Edit this entry  
28
Dave Matthews Band: Weekend On The Rocks

Dave Matthews Band: Weekend On The Rocks

2005
×
★★★★
Edit this entry  
28
Old

Old

2021
×
★★★½
Edit this entry  
28
Malibu's Most Wanted

Malibu's Most Wanted

2003
×
★★★
Edit this entry  
28
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★★
Edit this entry  
28
Downhill

Downhill

2020
×
★★
Edit this entry  
27
A Forbidden Orange

A Forbidden Orange

2021
×
Read the review Edit this entry  
27
Rocky IV

Rocky IV

1985
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★½
Edit this entry  
27
Lethal Weapon

Lethal Weapon

1987
×
★★★★★
Edit this entry  
27
The Filthy Five

The Filthy Five

1968
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Depraved!

Depraved!

1967
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
The Ghastly Ones

The Ghastly Ones

1968
×
★★½
Edit this entry  
27
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Edit this entry  
27
Max Steel

Max Steel

2016
×
Edit this entry  
26
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★
Edit this entry  
26
Disturbia

Disturbia

2007
×
★★★
Edit this entry  
26
Rock of Ages

Rock of Ages

2012
×
★★½
Edit this entry  
26
Rebound

Rebound

2005
×
★★½
Edit this entry  
26
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★★
Edit this entry  
25
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★★
Edit this entry  
25
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Secret Santa

Secret Santa

2018
×
★★★★
Edit this entry  
24
A Christmas Carol

A Christmas Carol

2019
×
★★
Edit this entry  
24
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Bad Santa 2

Bad Santa 2

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Bad Santa

Bad Santa

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Teenage Mutant Ninja Turtles: We Wish You a Turtle Christmas

Teenage Mutant Ninja Turtles: We Wish You a Turtle Christmas

1994
×
Read the review Edit this entry  
23
Deck the Halls

Deck the Halls

2006
×
★★★★
Edit this entry  
22
He-Man and She-Ra: A Christmas Special

He-Man and She-Ra: A Christmas Special

1985
×
★★★½
Edit this entry  
22
Krampus

Krampus

2015
×
★★★★
Edit this entry  
21
Silent Night Deadly Night 4: Initiation

Silent Night Deadly Night 4: Initiation

1990
×
★★★
Edit this entry  
21
Will Vinton's Claymation Christmas Celebration

Will Vinton's Claymation Christmas Celebration

1987
×
★★★★
Edit this entry  
21
Claymation Comedy of Horrors

Claymation Comedy of Horrors

1991
×
★★★½
Edit this entry  
21
Ernest Saves Christmas

Ernest Saves Christmas

1988
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★★★★
Edit this entry  
21
A Christmas Story 2

A Christmas Story 2

2012
×
★★
Edit this entry  
21
A Christmas Story Live!

A Christmas Story Live!

2017
×
Edit this entry  
20
Miracle on 34th Street

Miracle on 34th Street

1947
×
★★★★
Edit this entry