Sort by

troyp1820 has logged 101 entries for films during November 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Abraham Lincoln: Vampire Hunter

Abraham Lincoln: Vampire Hunter

2012
×
Edit this entry  
30
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Old Dogs

Old Dogs

2009
×
★★½
Edit this entry  
30
Just Friends

Just Friends

2005
×
★★★★
Edit this entry  
30
Merry Madagascar

Merry Madagascar

2009
×
★★
Edit this entry  
30
Rudolph and Frosty's Christmas in July

Rudolph and Frosty's Christmas in July

1979
×
★★★★
Edit this entry  
29
A Pest in the House

A Pest in the House

1947
×
★★★
Edit this entry  
29
14 Carrot Rabbit

14 Carrot Rabbit

1952
×
★★★
Edit this entry  
29
Buccaneer Bunny

Buccaneer Bunny

1948
×
★★★
Edit this entry  
29
Lust in the Dust

Lust in the Dust

1984
×
★★★
Edit this entry  
29
A Clockwork Orange

A Clockwork Orange

1971
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Wild America

Wild America

1997
×
★★
Edit this entry  
28
Jury Duty

Jury Duty

1995
×
★★★½
Edit this entry  
27
Jay and Silent Bob Strike Back

Jay and Silent Bob Strike Back

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
27
ariana grande: excuse me, i love you

ariana grande: excuse me, i love you

2020
×
★★★
Edit this entry  
27
8-Bit Christmas

8-Bit Christmas

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Dean Martin: King of Cool

Dean Martin: King of Cool

2021
×
★★★★
Edit this entry  
26
American Graffiti

American Graffiti

1973
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Land Before Time

The Land Before Time

1988
×
★★★★
Edit this entry  
26
Michael Jackson's Thriller

Michael Jackson's Thriller

1983
×
★★★★
Edit this entry  
26
The War with Grandpa

The War with Grandpa

2020
×
Read the review Edit this entry  
26
The Shop Around the Corner

The Shop Around the Corner

1940
×
★★★½
Edit this entry  
26
Animal House

Animal House

1978
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Messenger: The Story of Joan of Arc

The Messenger: The Story of Joan of Arc

1999
×
★★
Edit this entry  
26
Monster Hunter

Monster Hunter

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Money Pit

The Money Pit

1986
×
★★★½
Edit this entry  
25
Kevin Garnett: Anything Is Possible

Kevin Garnett: Anything Is Possible

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Blood Rage

Blood Rage

1987
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Golden Arm

Golden Arm

2020
×
★★
Edit this entry  
25
Thanksgiving

Thanksgiving

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
25
The Dark Half

The Dark Half

1993
×
★★★½
Edit this entry  
25
Fighting

Fighting

2009
×
★★★
Edit this entry  
24
The Bucket List

The Bucket List

2007
×
★★★★
Edit this entry  
24
ThanksKilling 3

ThanksKilling 3

2012
×
★★
Edit this entry  
24
ThanksKilling

ThanksKilling

2008
×
★★★½
Edit this entry  
23
Life

Life

1999
×
★★★★
Edit this entry  
23
Solarbabies

Solarbabies

1986
×
★★½
Edit this entry  
22
Gleaming the Cube

Gleaming the Cube

1989
×
★★★★
Edit this entry  
22
Rollerball

Rollerball

1975
×
★★★½
Edit this entry  
22
Treasures from Trash

Treasures from Trash

1946
×
★★
Edit this entry  
22
Kansas City Bomber

Kansas City Bomber

1972
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Wrong Missy

The Wrong Missy

2020
×
★★
Edit this entry  
21
The Mayflower Voyagers

The Mayflower Voyagers

×
★½
Edit this entry  
21
A Charlie Brown Thanksgiving

A Charlie Brown Thanksgiving

1973
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Hellmaster

Hellmaster

1992
×
★★½
Edit this entry  
20
Dune

Dune

2021
×
★★★½
Edit this entry  
20
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Nobody

Nobody

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★★
Edit this entry  
19
Men in Black: International

Men in Black: International

2019
×
★★½
Edit this entry