Sort by

Troy has logged 23 entries for films during August 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Weathering with You

Weathering with You

2019
×
★★★★
Edit this entry  
31
Robin Hood

Robin Hood

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
The Town that Dreaded Sundown

The Town that Dreaded Sundown

2014
×
★★★
Edit this entry  
28
The Nightingale

The Nightingale

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
August at Akiko's

August at Akiko's

2018
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Strong Ones

The Strong Ones

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
The House on Sorority Row

The House on Sorority Row

1982
×
★½
Edit this entry  
23
The Happy House

The Happy House

2013
×
★★
Edit this entry  
23
The Endless

The Endless

2017
×
★★★
Edit this entry  
22
The Hate U Give

The Hate U Give

2018
×
★★★★
Edit this entry  
18
Advantageous

Advantageous

2015
×
★★★★
Edit this entry  
18
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Thunder Road

Thunder Road

2018
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Return of the Living Dead

The Return of the Living Dead

1985
×
★★★½
Edit this entry  
15
At Eternity's Gate

At Eternity's Gate

2018
×
★★★½
Edit this entry  
10
Certified Copy

Certified Copy

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
09
The Texas Chainsaw Massacre 2

The Texas Chainsaw Massacre 2

1986
×
★★★★½
Edit this entry  
06
I, Daniel Blake

I, Daniel Blake

2016
×
★★★½
Edit this entry  
03
Days of Heaven

Days of Heaven

1978
×
★★★★
Edit this entry  
03
Happy Death Day 2U

Happy Death Day 2U

2019
×
★★½
Edit this entry  
02
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★½
Edit this entry  
01
Private Life

Private Life

2018
×
★★★★
Edit this entry