• Not Okay

    ★★½

  • Nope

    ★★★½

  • Would It Kill You to Laugh? Starring Kate Berlant + John Early

    ★★★

  • The Bob's Burgers Movie

    ★★★

  • Jurassic World Dominion

    ★★★

  • Jackass 4.5

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Bad Travelling

    ★½

  • Men

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Three Robots: Exit Strategies

    ★★★

  • Senior Year

    ★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★½

  • Lights, Like Angels, Flying

    ★★★

  • Jerrod Carmichael: Rothaniel

    ★★★★

  • The Bad Guys

    ★½

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★★½

  • X

    ★★★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • The Batman

    ★½

  • Turning Red

    ★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★½

  • Death on the Nile

    ★½

  • Marry Me

    ★★½

  • Behind the Scenes With Jane Campion

    ★★★

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★★

  • We Met in Virtual Reality

  • Fresh

    ★★★★

  • The House

    ★★★½

  • Hotel Transylvania: Transformania

    ★½

  • Scream

    ★★★½

  • Death to 2021

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Being the Ricardos

    ★★½

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Diary of a Wimpy Kid

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • The Grucifixion

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • House of Gucci

  • Sing 2

    ★★½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★½

  • Red Notice

    ★½

  • Encanto

    ★★★½

  • Robin Robin

    ★★½

  • Muppets Haunted Mansion

    ★★

  • No Time to Die

    ★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★

  • There's Someone Inside Your House

  • Squid Game

    ★★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★

  • Attica

    ★★

  • Last Night in Soho

    ★★

  • Lead Me Home

    ★★

  • Spencer

    ★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Dune

    ½

  • Happier Than Ever: A Love Letter to Los Angeles

    ★★½

  • Cyrano

    ★½

  • The Hand of God

  • King Richard

    ★★

  • Belfast

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Malignant

    ★★½

  • Parallel Mothers

    ★★★

  • Jacuzzi

    ★★★½

  • Twenty Something

    ★★★

  • He's All That

    ★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★½

  • Free Guy

    ★★½