Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
05
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Diary of a Wimpy Kid

Diary of a Wimpy Kid

2021
×
Read the review Edit this entry  
04
Donkey Skin

Donkey Skin

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Blind Chance

Blind Chance

1987
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Swiss Army Man

Swiss Army Man

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Burning

Burning

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Holidate

Holidate

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Across the Universe

Across the Universe

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
A Woman Is a Woman

A Woman Is a Woman

1961
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Santa Claus Is Comin' to Town

Santa Claus Is Comin' to Town

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Léon: The Professional

Léon: The Professional

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Green Mile

The Green Mile

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Rudolph the Red-Nosed Reindeer

Rudolph the Red-Nosed Reindeer

1964
×
★★★
Edit this entry  
22
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Red Notice

Red Notice

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
Read the review Edit this entry  
20
Inside

Inside

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
ThanksKilling

ThanksKilling

2008
×
Read the review Edit this entry  
18
Mysterious Skin

Mysterious Skin

2004
×
★★★½
Edit this entry  
17
There's Someone Inside Your House

There's Someone Inside Your House

2021
×
Read the review Edit this entry  
16
Passing

Passing

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Censor

Censor

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Bone Tomahawk

Bone Tomahawk

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Unfriended

Unfriended

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Little Women

Little Women

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Häxan

Häxan

1922
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Eyes Without a Face

Eyes Without a Face

1960
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Hotel Rwanda

Hotel Rwanda

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Inferno

Inferno

1980
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Funny Games

Funny Games

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Nerve

Nerve

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Underwater

Underwater

2020
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Funny Games

Funny Games

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Search for Santa Paws

The Search for Santa Paws

2010
×
Read the review Edit this entry  
04
Palo Alto

Palo Alto

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Tenacious D in The Pick of Destiny

Tenacious D in The Pick of Destiny

2006
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
House

House

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Palo Alto

Palo Alto

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry