• Tenet

    ★★★★

  • She Dies Tomorrow

    ★★★★

  • The Last Dance

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★½

  • The Woman Who Ran

    ★★★★

  • Siberia

  • Undine

    ★★★

  • Goddess of the Fireflies

    ★★★★

  • Shirley

    ★★★★

  • Former Cult Member Hears Music For The First Time

    ★★★★

  • Paul Schrader: Man in a Room

    ★★★½

  • Cats

    ½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • The Irishman: In Conversation

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Kate Bush, la sorcière du son

  • Stories from the Chestnut Woods

    ★★★★

  • Calm with Horses

  • Knives Out

    ★★★½

  • The Laundromat

    ★★

  • Joker

    ★★★

  • First Cow

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★½

  • Anima

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • A Hidden Life

    ★★★★

  • Liberté

    ★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★★

  • Us

    ★★★★

  • Leaving Neverland

    ★★★★

  • Varda by Agnès

  • SHAYNE

  • Monos

  • A Place We Call Reality

    ★★★★★

  • Amazing Grace

  • Tander

  • Reconstructing Utøya

  • Rosalina

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★

  • Jessica Forever

  • Vox Lux

    ★★★★

  • Sunset

    ★★★★½

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★★★

  • They'll Love Me When I'm Dead

    ★★★★

  • The Old Man & the Gun

  • The Other Side of the Wind

    ★★★★★

  • The Favourite

    ★★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★½

  • Roma

    ★★★★½

  • The Eyes of Orson Welles

    ★★★½

  • Ray & Liz

    ★★★

  • The Grand Bizarre

    ★★★★

  • Bog Hole

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★½

  • Incredibles 2

    ★★★

  • Burning

    ★★★★★

  • Long Day's Journey Into Night

    ★★★½

  • The House That Jack Built

  • Climax

    ★★★★

  • Ash Is Purest White

    ★★★★½

  • Border

    ★★★★

  • Solo: A Star Wars Story

  • Bao

    ★★★½

  • For the Hungry Boy

  • Ready Player One

    ★★

  • The Rare Event

    ★★★½