• Baby Driver

    ★★½

  • Song to Song

    ★★★★½

  • Logan

    ★½

  • Oskar's America

  • Bright Nights

  • The Party

  • From the Balcony

  • In Syria

    ★★★★

  • Martin Cries

  • I Will Always Love You Conny

    ★★★★

  • Get Out

    ★★★★½

  • Golden Exits

    ★★★½

  • Call Me by Your Name

    ★★★★

  • A Ghost Story

    ★★★★

  • Person to Person

  • David Bowie: The Last Five Years

    ★★★★

  • Liminals

  • Rogue One: A Star Wars Story

  • Silence

    ★★★★½

  • Come Together

  • Stockholm, My Love

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

  • Planet Earth II

  • Doctor Strange

  • HyperNormalisation

  • The Lost City of Z

    ★★½

  • 20th Century Women

    ★★★½

  • Sami Blood

    ★★★★

  • Hello Destroyer

  • Dawson City: Frozen Time

  • David Lynch: The Art Life

    ★★★★

  • Sully

    ★★★★

  • Cave

  • Moonlight

    ★★★★½

  • Arrival

    ★★★½

  • Pete's Dragon

  • Casa de mi madre

  • Spider Veins

  • Finding Dory

  • Popstar: Never Stop Never Stopping

    ★★½

  • Elle

    ★★★★★

  • Gimme Danger

    ★★★½

  • The Death of Louis XIV

    ★★★★

  • Personal Shopper

    ★★★½

  • Paterson

    ★★★★

  • The Untamed

    ★★★

  • Toni Erdmann

    ★★★★½

  • Things to Come

    ★★★★

  • The Procedure

  • The Hedonists

    ★★★

  • Collective: Unconscious

  • Way of Ozu

  • Moderation

  • Zootopia

  • Godard in Fragments

  • Thanks for Dancing

  • Hail, Caesar!

    ★★★★

  • Snowbird

  • The Love Witch

    ★★★★½

  • Horace and Pete

    ★★★★★

  • Kung Fu Panda 3

  • Thunder Road

  • Lo and Behold: Reveries of the Connected World

    ★★★

  • Manchester by the Sea

    ★★★★

  • O.J.: Made in America

    ★★★★½

  • Hunt for the Wilderpeople

    ★★★½

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★★

  • Group B

  • Spectre

  • Bridge of Spies

    ★★★★

  • Sister Hell

    ★★★★★

  • High-Rise

    ★★★½