• Raining in the Mountain

    ★★★★½

  • How Green Was My Valley

    ★★★★★

  • Martin Eden

    ★★★★½

  • The Long Gray Line

    ★★★★★

  • Two Rode Together

    ★★★★

  • My Darling Clementine

    ★★★★★

  • Drums Along the Mohawk

    ★★★★

  • Young Mr. Lincoln

    ★★★★★

  • American Sniper

    ★★★★

  • Quantification Trilogy

    ★★★★

  • The Brood

    ★★★★

  • Gideon of Scotland Yard

    ★★★

  • En film om och med Anders Petersen

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Sully

    ★★★★

  • The Man Who Shot Liberty Valance

    ★★★★★

  • The Mule

    ★★★½

  • Richard Jewell

    ★★★★