Sort by

truman has logged 28 entries for films during February 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Icarus

Icarus

2017
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Shane

Shane

1953
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
A Fish Called Wanda

A Fish Called Wanda

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Crossfire Hurricane

Crossfire Hurricane

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
The Driver Is Red

The Driver Is Red

2017
×
Read the review Edit this entry  
10
Darkest Hour

Darkest Hour

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Killing

The Killing

1956
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Cloverfield Paradox

The Cloverfield Paradox

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Love and Anarchy

Love and Anarchy

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Evil Bong 420

Evil Bong 420

2015
×
Read the review Edit this entry  
03
Gingerdead Man vs. Evil Bong

Gingerdead Man vs. Evil Bong

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Evil Bong 3: The Wrath of Bong

Evil Bong 3: The Wrath of Bong

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Evil Bong 2: King Bong

Evil Bong 2: King Bong

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
The Purple Rose of Cairo

The Purple Rose of Cairo

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Locks

Locks

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Gridlock

Gridlock

2001
×
★★★½
Edit this entry  
02
Evil Bong

Evil Bong

2006
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Time Traveling Bong

Time Traveling Bong

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry