Sort by

truman has logged 41 entries for films during March 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Team Darryl

Team Darryl

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Death of Stalin

The Death of Stalin

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
12 Years a Slave

12 Years a Slave

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Speed Racer

Speed Racer

2008
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
CarGo

CarGo

2017
×
Read the review Edit this entry  
20
Million Dollar Baby

Million Dollar Baby

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The King's Speech

The King's Speech

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Heat

Heat

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Dick Tracy

Dick Tracy

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Crash

Crash

2004
×
Read the review Edit this entry  
17
An American in Paris

An American in Paris

1951
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Crash

Crash

2004
×
Read the review Edit this entry  
15
The Fall

The Fall

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Marty

Marty

1955
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
A Beautiful Mind

A Beautiful Mind

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Death of Stalin

The Death of Stalin

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
Read the review Edit this entry  
09
Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band

Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
A Wrinkle in Time

A Wrinkle in Time

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Barry Lyndon

Barry Lyndon

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Assault

The Assault

2014
×
Read the review Edit this entry  
04
The Great Dictator

The Great Dictator

1940
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Watu Wote: All of Us

Watu Wote: All of Us

2017
×
★★★½
Edit this entry  
03
The Eleven O'Clock

The Eleven O'Clock

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
03
My Nephew Emmett

My Nephew Emmett

2017
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Silent Child

The Silent Child

2017
×
★★★★
Edit this entry  
03
DeKalb Elementary

DeKalb Elementary

2017
×
★★★★
Edit this entry  
02
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry