truman has logged 19 entries for films during October 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Life Itself

Life Itself

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
30 Minutes or Less

30 Minutes or Less

2011
×
Read the review Edit this entry  
24
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★
Edit this entry  
24
Repo Man

Repo Man

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Tokyo Tribe

Tokyo Tribe

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Happy Birthday, Marsha!

Happy Birthday, Marsha!

2018
×
Edit this entry  
15
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Gemini Man

Gemini Man

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Thin Man

The Thin Man

1934
×
Edit this entry  
03
Joker

Joker

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
The King of Comedy

The King of Comedy

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Baby Face

Baby Face

1933
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Hail Satan?

Hail Satan?

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry