Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
12
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Honor Society

Honor Society

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Magnum Opus

Magnum Opus

2022
×
★★★
Edit this entry  
10
Groot Takes a Bath

Groot Takes a Bath

2022
×
★★★
Edit this entry  
10
Groot's Pursuit

Groot's Pursuit

2022
×
★★★
Edit this entry  
10
The Little Guy

The Little Guy

2022
×
★★★
Edit this entry  
10
Groot's First Steps

Groot's First Steps

2022
×
★★★
Edit this entry  
09
Marmaduke

Marmaduke

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Marcel the Shell with Shoes On

Marcel the Shell with Shoes On

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Gray Man

The Gray Man

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Nope

Nope

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Chicken Run

Chicken Run

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
365 Days: This Day

365 Days: This Day

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
13
Ms. Marvel

Ms. Marvel

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Elvis

Elvis

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
RRR

RRR

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Minions: The Rise of Gru

Minions: The Rise of Gru

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Catwoman: Hunted

Catwoman: Hunted

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Obi-Wan Kenobi

Obi-Wan Kenobi

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Emperor's New Groove

The Emperor's New Groove

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Death on the Nile

Death on the Nile

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Cha Cha Real Smooth

Cha Cha Real Smooth

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Lightyear

Lightyear

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Fortune Favors Lady Nikuko

Fortune Favors Lady Nikuko

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
An Extremely Goofy Movie

An Extremely Goofy Movie

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Bob's Burgers Movie

The Bob's Burgers Movie

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Moon Knight

Moon Knight

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Unbearable Weight of Massive Talent

The Unbearable Weight of Massive Talent

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Moonshot

Moonshot

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
I Want You Back

I Want You Back

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Sonic the Hedgehog 2

Sonic the Hedgehog 2

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Morbius

Morbius

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Words Bubble Up Like Soda Pop

Words Bubble Up Like Soda Pop

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Jujutsu Kaisen 0

Jujutsu Kaisen 0

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Jujutsu Kaisen

Jujutsu Kaisen

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Adam Project

The Adam Project

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Weathering with You

Weathering with You

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Home Team

Home Team

2022
×
Read the review Edit this entry  
20
Tall Girl 2

Tall Girl 2

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Uncharted

Uncharted

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Belle

Belle

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
I Want to Eat Your Pancreas

I Want to Eat Your Pancreas

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry