Sort by

Tommy has logged 184 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
We Can Be Heroes

We Can Be Heroes

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Death to 2020

Death to 2020

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
News of the World

News of the World

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Midnight Sky

The Midnight Sky

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
I'm Your Woman

I'm Your Woman

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
After We Collided

After We Collided

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
21
Let Them All Talk

Let Them All Talk

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Education

Education

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Uncle Frank

Uncle Frank

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Alex Wheatle

Alex Wheatle

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Prom

The Prom

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Ammonite

Ammonite

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Evangelion: 3.0 You Can (Not) Redo

Evangelion: 3.0 You Can (Not) Redo

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Evangelion: 2.0 You Can (Not) Advance

Evangelion: 2.0 You Can (Not) Advance

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Evangelion: 1.0 You Are (Not) Alone

Evangelion: 1.0 You Are (Not) Alone

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Mank

Mank

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Red, White and Blue

Red, White and Blue

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Lovers Rock

Lovers Rock

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Superintelligence

Superintelligence

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Run

Run

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Hillbilly Elegy

Hillbilly Elegy

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Status Update

Status Update

2018
×
Read the review Edit this entry  
21
Mangrove

Mangrove

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Cars 3

Cars 3

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
LEGO Star Wars Holiday Special

LEGO Star Wars Holiday Special

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Good Dinosaur

The Good Dinosaur

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Over the Moon

Over the Moon

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Holidate

Holidate

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
Frankenweenie

Frankenweenie

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Fullmetal Alchemist: Brotherhood

Fullmetal Alchemist: Brotherhood

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
ParaNorman

ParaNorman

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Minari

Minari

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Neon Genesis Evangelion

Neon Genesis Evangelion

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry