Sort by

Nathan has logged 902 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Scorekeeper

Scorekeeper

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Ripper

The Ripper

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Mr. Holland's Opus

Mr. Holland's Opus

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Burrow

Burrow

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Forky Asks a Question: What Is Reading?

Forky Asks a Question: What Is Reading?

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Forky Asks a Question: What Is Cheese?

Forky Asks a Question: What Is Cheese?

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Forky Asks a Question: What Is a Pet?

Forky Asks a Question: What Is a Pet?

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Forky Asks a Question: What Is a Leader?

Forky Asks a Question: What Is a Leader?

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Forky Asks a Question: What Is a Computer?

Forky Asks a Question: What Is a Computer?

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Forky Asks a Question: What Is Love?

Forky Asks a Question: What Is Love?

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Forky Asks a Question: What Is Time?

Forky Asks a Question: What Is Time?

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Forky Asks a Question: What Is Art?

Forky Asks a Question: What Is Art?

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Forky Asks a Question: What Is a Friend?

Forky Asks a Question: What Is a Friend?

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Forky Asks a Question: What Is Money?

Forky Asks a Question: What Is Money?

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Art of Political Murder

The Art of Political Murder

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Devilman Crybaby

Devilman Crybaby

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Death to 2020

Death to 2020

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Trial 4

Trial 4

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Team Darryl

Team Darryl

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Team Thor: Part 2

Team Thor: Part 2

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Team Thor

Team Thor

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Elf

Elf

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Midnight Sky

The Midnight Sky

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Nine

Nine

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Into the Woods

Into the Woods

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
The Assistant

The Assistant

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
I'm Your Woman

I'm Your Woman

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Wendy

Wendy

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Small Axe

Small Axe

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Education

Education

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Bee Gees: How Can You Mend a Broken Heart

The Bee Gees: How Can You Mend a Broken Heart

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Mummy

The Mummy

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
It's Complicated

It's Complicated

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
THX 1138

THX 1138

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Murder on Middle Beach

Murder on Middle Beach

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Beguiled

The Beguiled

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Let Them All Talk

Let Them All Talk

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Alabama Snake

Alabama Snake

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
40 Years a Prisoner

40 Years a Prisoner

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Prospect

Prospect

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Days of Heaven

Days of Heaven

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
A Recipe for Seduction

A Recipe for Seduction

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Mank

Mank

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry