RSS feed for Tryggvi

Tryggvi has logged 26 entries for films released in the 2000s.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
12
The Departed

The Departed

2006
×
★★★
Edit this entry  
20
The Incredibles

The Incredibles

2004
×
★★★½
Edit this entry  
28
Minority Report

Minority Report

2002
×
★★★
Edit this entry  
16
Moon

Moon

2009
×
★★★★
Edit this entry  
31
The Man Without a Past

The Man Without a Past

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Julie & Julia

Julie & Julia

2009
×
★★★½
Edit this entry  
05
It's Complicated

It's Complicated

2009
×
★★★
Edit this entry  
24
The Break-Up

The Break-Up

2006
×
★★★
Edit this entry  
20
Fred Claus

Fred Claus

2007
×
★½
Edit this entry  
11
A Christmas Tale

A Christmas Tale

2008
×
★★★
Edit this entry  
15
Let the Right One In

Let the Right One In

2008
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Cloverfield

Cloverfield

2008
×
★★
Edit this entry  
06
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★★★
Edit this entry  
02
Coffee and Cigarettes

Coffee and Cigarettes

2003
×
★★★
Edit this entry  
03
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Elf

Elf

2003
×
★★½
Edit this entry  
27
The Queen

The Queen

2006
×
★★★★
Edit this entry  
19
A Serious Man

A Serious Man

2009
×
★★★★
Edit this entry  
01
About Schmidt

About Schmidt

2002
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Good Heart

The Good Heart

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Sideways

Sideways

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Bourne Ultimatum

The Bourne Ultimatum

2007
×
★★★½
Edit this entry  
03
The Bourne Supremacy

The Bourne Supremacy

2004
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Bourne Identity

The Bourne Identity

2002
×
★★★★
Edit this entry  
01
Angels of the Universe

Angels of the Universe

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry