RSS feed for Tryggvi

Tryggvi has logged 19 entries for adventure films.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Incredibles

The Incredibles

2004
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Iron Giant

The Iron Giant

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Coco

Coco

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★½
Edit this entry  
18
Paddington

Paddington

2014
×
★★★½
Edit this entry  
10
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
Edit this entry  
03
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★½
Edit this entry  
08
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★
Edit this entry  
15
Kubo and the Two Strings

Kubo and the Two Strings

2016
×
★★★★
Edit this entry  
14
Finding Dory

Finding Dory

2016
×
★★½
Edit this entry  
13
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★★
Edit this entry  
09
Jack Reacher: Never Go Back

Jack Reacher: Never Go Back

2016
×
★½
Edit this entry  
27
Captain Fantastic

Captain Fantastic

2016
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Magnificent Seven

The Magnificent Seven

2016
×
★★★½
Edit this entry  
13
Stagecoach

Stagecoach

1939
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Man Who Knew Too Much

The Man Who Knew Too Much

1956
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Aguirre: The Wrath of God

Aguirre: The Wrath of God

1972
×
Edit this entry  
24
Aguirre: The Wrath of God

Aguirre: The Wrath of God

1972
×
★★★
Edit this entry