Sort by

Troy has logged 35 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
She Dies Tomorrow

She Dies Tomorrow

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
4 Months, 3 Weeks and 2 Days

4 Months, 3 Weeks and 2 Days

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Public Speaking

Public Speaking

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
World on a Wire

World on a Wire

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Sleepover

Sleepover

2004
×
Read the review Edit this entry  
19
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Assistant

The Assistant

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Elevator to the Gallows

Elevator to the Gallows

1958
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Talk Radio

Talk Radio

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

1995
×
Read the review Edit this entry  
13
The Conformist

The Conformist

1970
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Variety

Variety

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Beau Travail

Beau Travail

1999
×
Read the review Edit this entry  
10
Save the Green Planet!

Save the Green Planet!

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Shin Godzilla

Shin Godzilla

2016
×
★★★
Edit this entry  
06
Devs

Devs

2020
×
Edit this entry  
06
Possessor

Possessor

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Feels Good Man

Feels Good Man

2020
×
★★★★
Edit this entry  
26
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★½
Edit this entry  
10
Final Destination 3

Final Destination 3

2006
×
Edit this entry  
20
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Smiles of a Summer Night

Smiles of a Summer Night

1955
×
Read the review Edit this entry  
28
Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

2020
×
★★½
Edit this entry  
31
The High Note

The High Note

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
8 Women

8 Women

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Miss Americana

Miss Americana

2020
×
Edit this entry  
20
WHAT DID JACK DO?

WHAT DID JACK DO?

2017
×
Read the review Edit this entry  
04
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★
Edit this entry