Sort by

Troy has logged 193 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Unforgivable

The Unforgivable

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
He's All That

He's All That

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
She's All That

She's All That

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Blood Red Sky

Blood Red Sky

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Prisoners of the Ghostland

Prisoners of the Ghostland

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Bruised

Bruised

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Step Brothers

Step Brothers

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Bad Santa

Bad Santa

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Night House

The Night House

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Nightbooks

Nightbooks

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Night Teeth

Night Teeth

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Rush Hour 2

Rush Hour 2

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Rush Hour

Rush Hour

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Sweet Girl

Sweet Girl

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Old

Old

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Copshop

Copshop

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Candyman

Candyman

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Motherless Brooklyn

Motherless Brooklyn

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Voyagers

Voyagers

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Jiu Jitsu

Jiu Jitsu

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Code 8

Code 8

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Werewolves Within

Werewolves Within

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Voyeurs

The Voyeurs

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Beckett

Beckett

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Worth

Worth

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Kate

Kate

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Don't Breathe 2

Don't Breathe 2

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Stillwater

Stillwater

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Villains

Villains

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
SAS: Red Notice

SAS: Red Notice

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry