• The Flash

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Death to 2020

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • The Midnight Sky

    ★★½

  • The Call

    ★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • The Christmas Chronicles: Part Two

    ★★★

  • Happiest Season

    ★★★½

  • Hillbilly Elegy

    ★★½

  • Jingle Jangle: A Christmas Journey

    ★★★½

  • Mank

    ★★★½

  • Let Him Go

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★★

  • Over the Moon

    ★★★½

  • Love and Monsters

    ★★★½

  • Rebecca

    ★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★

  • On the Rocks

    ★★★½

  • The Kid Detective

    ★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • Phineas and Ferb the Movie: Candace Against the Universe

    ★★★★

  • Unknown Origins

    ★★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★½

  • The New Mutants

    ★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • Project Power

    ★★★

  • The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

    ★★½

  • An American Pickle

    ★★★

  • Unhinged

    ★★★½

  • The Old Guard

    ★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★½

  • Greyhound

    ★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★

  • Scoob!

    ★★★½

  • Catdog

    ★★★

  • Capone

    ★★½

  • Justice League Dark: Apokolips War

    ★★★½

  • Extraction

    ★★★½

  • Sputnik

    ★★★

  • The Hunt

    ★★★½

  • Mulan

    ★★½

  • The Banker

    ★★★½

  • Ballad for a Pierced Heart

    ★★★½

  • The Way Back

    ★★★½

  • Bloodshot

    ★★★½

  • Apples

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Superman: Red Son

    ★★★½

  • Onward

    ★★★★

  • The Call of the Wild

    ★★★

  • Tesla

    ★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Minari

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • Possessor

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★½

  • Black Bear

    ★★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★½

  • Uncle Frank

    ★★★½

  • The Heist of the Century

    ★★★½

  • Bad Boys for Life

    ★★★½