RSS feed for Tom
  • Seed

  • 8:46

    ★★★★

  • Ricky Powell: The Individualist

    ★★★★

  • Doug Stanhope: The Dying of a Last Breed

    ★★★★

  • The Interminable Suicide of Gregory Church

    ★★★½

  • Charlie Brooker's Antiviral Wipe

    ★★★★

  • One Cut of the Dead - Mission: Remote

    ★★★★

  • The Last Dance

    ★★★★½

  • The Trip to Greece

    ★★★½

  • I Am Vengeance: Retaliation

    ★★★

  • The Wishmas Tree

    ★★★

  • The Seventh Annual 'On Cinema' Oscar Special

    ★★★★½

  • Dreambuilders

    ★★★

  • Horse Girl

    ★★

  • Louis Theroux: Selling Sex

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • 6 Underground

    ½

  • StarDog and TurboCat

  • Undercover Brother 2

    ★★½

  • Be Pure. Be Vigilant. Behave.

    ★★★★★

  • Jay and Silent Bob Reboot

    ★★★

  • Mister America

    ★★★★

  • War

    ★★★½

  • A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

    ★★★½

  • Bill Burr: Paper Tiger

    ★★★½

  • Passenger

    ★★★½

  • Joker

    ★★

  • The Lion King

    ½

  • Anima

  • Down's Revenge

    ★★

  • The Flood

    ★★★

  • Toy Story 4

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • QT8: The First Eight

    ★★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • Peppa Pig: Festival of Fun

  • Fisherman’s Friends

    ★★★

  • Wonder Park

  • Us

    ★★★½

  • The Day Shall Come

    ★★

  • Booksmart

    ★★★★½

  • The Beach Bum

  • Captain Marvel

    ½

  • The New ‘On Cinema’ Oscar Special

    ★★★★★

  • Horror Noire: A History of Black Horror

    ★★★★

  • Fighting with My Family

    ★★★★

  • Traveling While Black

    ★★★★½

  • Hail Satan?

    ★★★½

  • Memory: The Origins of Alien

    ★★★★

  • The Last Tree

    ★★★★

  • Fyre

    ★★★★

  • Truth & Memory

    ★★★★

  • The Dead Room

  • Uncle Art

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • 8 Remains

    ★★½

  • Amazing Grace

    ★★★½

  • On the Basis of Sex

    ★★

  • Altered States: Love Without Limits

    ★★★★

  • Bohemian Rhapsody

  • After the Screaming Stops

    ★★★★

  • Happy New Year, Colin Burstead

    ★★★★

  • Kate Nash: Underestimate the Girl

    ★★★

  • In Fabric

    ★★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★½

  • The Favourite

    ★★★★½

  • First Man

    ★★★★½

  • A Simple Favor

    ★★★

  • Salt