RSS feed for Tom
  • Bloodless

    ★★★½

  • Tiffany Haddish: She Ready! From the Hood to Hollywood!

    ★★★

  • Male Comedienne

    ★★★½

  • Tulip Fever

    ★½

  • Doug Stanhope: The Comedians' Comedian's Comedians

    ★★★

  • Girls Trip

    ★★★½

  • The History of Nails

  • The Florida Project

    ★★★★★

  • The Mummy

    ★½

  • Twin Peaks: The Return

    ★★★★★

  • Wonder Woman

    ★★

  • Norm Macdonald: Hitler's Dog, Gossip & Trickery

    ★★★½

  • Beside Bowie: The Mick Ronson Story

    ★★★½

  • I Am Heath Ledger

    ★★★

  • Bunch of Kunst

    ★★★★

  • Voice from the Stone

    ★★

  • Manic Street Preachers: Escape from History

    ★★★★

  • Peppa Pig: My First Cinema Experience

    ½

  • The Trip to Spain

    ★★★½

  • Ghost in the Shell

    ½

  • Jim Norton: Mouthful of Shame

    ★★★

  • The Disaster Artist

    ★★★½

  • The Boss Baby

    ★★

  • Lucky

    ★★★★★

  • The Work

    ★★★★½

  • Baby Driver

    ★★★½

  • Bad Lucky Goat

    ★★½

  • Kong: Skull Island

    ★★★

  • Our Cinema Oscar Special

    ★★★½

  • Newton

    ★★★★

  • Agent

    ½

  • Bill Burr: Walk Your Way Out

    ★★★

  • Super Dark Times

    ★★★★

  • Get Out

    ★★★★½

  • XX

    ★★

  • Ingrid Goes West

    ★★★½

  • The Little Hours

    ★★★½

  • xXx: Return of Xander Cage

  • Hans Teeuwen: Real Rancour

    ★★★½

  • Cunk on Christmas

    ★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★★

  • Richard Herring: Happy Now

    ★★★½

  • Moana

    ★★★★

  • Lady Bloodfight

    ★★★

  • Black Mirror: Nosedive

  • Black Mirror: San Junipero

  • Joe Rogan: Triggered

    ★★★½

  • The Ghoul

    ½

  • Derren Brown: Miracle

    ★★★

  • Mindhorn

    ★★★½

  • 20th Century Women

    ★★★★★

  • The Wiggles - Dial E For Emma

    ★★★

  • Supersonic

    ★★★½

  • Louis Theroux: Savile

    ★★★½

  • Storks

    ★★

  • The Girl on the Train

    ★★½

  • The Edge of Seventeen

    ★★★

  • The Beatles: Eight Days a Week - The Touring Years

    ★★★★

  • Doug Stanhope: No Place Like Home

    ★★★★

  • Lady Macbeth

    ★★★

  • Sing

    ★★½

  • Free Fire

    ★★

  • David Lynch: The Art Life

    ★★★½

  • Prevenge

    ★★★★

  • David Brent: Life on the Road

    ★★

  • Parallel

    ★★★

  • David Cross: Making America Great Again

    ★★★½

  • Suicide Squad

    ½

  • Bad Moms

    ★★

  • Skiptrace

    ★½

  • Ghostbusters

  • Star Trek Beyond

    ★★★½