• Black Swan

    ★★★½

  • From Beyond the Grave

    ★★★★

  • Love You You

    ★★★

  • Barbarella

    ★★★★

  • Fanboys

    ★★½

  • eXistenZ

    ½

  • Vicky Cristina Barcelona

    ★★★

  • Role Models

    ★★★

  • Like Crazy

    ★★★½

  • Sliver

    ★★½

  • The Housemaid

    ★★

  • Dirty Harry

    ★★★★

  • Watchmen

    ½

  • Submarine

    ★★★★★

  • Turn Me On, Dammit!

    ★★★★

  • Kill Bill: Vol. 1

    ★★★★★

  • Little Otik

    ★★★★½

  • The Longest Day

    ★★★★½