Tom has rated 473 films ★★★★ .

  • Eternal Beauty

    ★★★★

  • Yes, God, Yes

    ★★★★

  • Rumble on the Lot: Walter Hill's Streets of Fire Revisited

    ★★★★

  • One-Eyed Jacks

    ★★★★

  • Memoirs of a Survivor

    ★★★★

  • Manic Street Preachers: Pieces Of Sleep : The 1993 Japan Tour Re-Imagined

    ★★★★

  • Family Remains

    ★★★★

  • Instrument: Ten Years with the Band Fugazi

    ★★★★

  • 8:46

    ★★★★

  • Jackass 3D

    ★★★★

  • Neil Hamburger: That's Not Gold, That's Dung!

    ★★★★

  • Bilby

    ★★★★

  • Ricky Powell: The Individualist

    ★★★★

  • Blackbeard's Ghost

    ★★★★

  • Doug Stanhope: The Dying of a Last Breed

    ★★★★

  • One Cut of the Dead - Mission: Remote

    ★★★★

  • Horror Noire: A History of Black Horror

    ★★★★

  • Charlie Brooker's Antiviral Wipe

    ★★★★