Tom has rated 161 films ★★★★★ .

  • The Karate Kid

    ★★★★★

  • Paprika

    ★★★★★

  • Inception

    ★★★★★

  • Alien

    ★★★★★

  • The Dark Knight Rises

    ★★★★★

  • Streets of Fire

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Conversation

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Sacrifice

    ★★★★★

  • Rock 'n' Roll High School

    ★★★★★

  • The Human Condition

    ★★★★★

  • The Human Condition III: A Soldier's Prayer

    ★★★★★

  • The Human Condition II: Road to Eternity

    ★★★★★

  • The Human Condition I: No Greater Love

    ★★★★★

  • Cowboy Bebop

    ★★★★★

  • The Woodsman and the Rain

    ★★★★★

  • Beastie Boys: Live in Glasgow

    ★★★★★