Sort by

Tsunamijhoe has logged 374 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
From a Whisper to a Scream

From a Whisper to a Scream

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Q & A

Q & A

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Boar

Boar

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Marine

The Marine

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Night at the Museum

Night at the Museum

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Starship Troopers: Traitor of Mars

Starship Troopers: Traitor of Mars

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Shock and Awe

Shock and Awe

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
25
Gold

Gold

1974
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Prey

Prey

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Red Lights

Red Lights

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Pineapple Express

Pineapple Express

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Joe

Joe

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Clovehitch Killer

The Clovehitch Killer

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Warning Shot

Warning Shot

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
20
The Sisters Brothers

The Sisters Brothers

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Bird Box

Bird Box

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
20
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Halloween

Halloween

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
The Big Red One

The Big Red One

1980
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
The Colditz Story

The Colditz Story

1955
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Galveston

Galveston

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
16
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
Read the review Edit this entry  
16
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Final Score

Final Score

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Hold the Dark

Hold the Dark

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Pontypool

Pontypool

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Alpha

Alpha

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
12
Night School

Night School

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
11
The House with a Clock in Its Walls

The House with a Clock in Its Walls

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Blue Iguana

Blue Iguana

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Nun

The Nun

2018
×
Read the review Edit this entry  
07
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Uncle Sam

Uncle Sam

1996
×
½
Read the review Edit this entry  
07
Sweet Virginia

Sweet Virginia

2017
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Venom

Venom

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Invasion of the Body Snatchers

Invasion of the Body Snatchers

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
From Within

From Within

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Mile 22

Mile 22

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
The Happytime Murders

The Happytime Murders

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Manglehorn

Manglehorn

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
The Predator

The Predator

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
27
Coffy

Coffy

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Cat o' Nine Tails

The Cat o' Nine Tails

1971
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
½
Read the review Edit this entry  
23
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
This Is Where I Leave You

This Is Where I Leave You

2014
×
★★
Read the review Edit this entry