Sort by

Tsunamijhoe has logged 44 entries for films during April 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Tremors: A Cold Day in Hell

Tremors: A Cold Day in Hell

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
26
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Commuter

The Commuter

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Day of the Dead: Bloodline

Day of the Dead: Bloodline

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
24
The Sound

The Sound

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
24
The Post

The Post

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Mercy Christmas

Mercy Christmas

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
23
Looking Glass

Looking Glass

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
23
Diplomacy

Diplomacy

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
All the Money in the World

All the Money in the World

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Molly's Game

Molly's Game

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The New Centurions

The New Centurions

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Dear Dictator

Dear Dictator

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Exterminator

The Exterminator

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Soldier

The Soldier

1982
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Valley of Bones

Valley of Bones

2017
×
Read the review Edit this entry  
11
Thumper

Thumper

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
09
After Midnight

After Midnight

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Into the Night

Into the Night

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Kidnap

Kidnap

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
08
Men in Black II

Men in Black II

2002
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Men in Black

Men in Black

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Insidious: The Last Key

Insidious: The Last Key

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Starship Troopers

Starship Troopers

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Madhouse

Madhouse

1981
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Django, Prepare a Coffin

Django, Prepare a Coffin

1968
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Italian Job

The Italian Job

1969
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
The Taking of Pelham One Two Three

The Taking of Pelham One Two Three

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Fright Night

Fright Night

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Wishmaster 4: The Prophecy Fulfilled

Wishmaster 4: The Prophecy Fulfilled

2002
×
Read the review Edit this entry  
04
Wishmaster 3: Beyond the Gates of Hell

Wishmaster 3: Beyond the Gates of Hell

2001
×
½
Read the review Edit this entry  
04
Wishmaster

Wishmaster

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Screamers

Screamers

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Screamers: The Hunting

Screamers: The Hunting

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
The White Buffalo

The White Buffalo

1977
×
Read the review Edit this entry  
04
Two-Lane Blacktop

Two-Lane Blacktop

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Suspect

Suspect

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Terminal Velocity

Terminal Velocity

1994
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Mom and Dad

Mom and Dad

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Mayhem

Mayhem

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
03
Eaten Alive!

Eaten Alive!

1980
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Strange Behavior

Strange Behavior

1981
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Blood Money

Blood Money

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
02
The Hole

The Hole

2001
×
½
Read the review Edit this entry