• The Green Knight

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Safety

    ½

  • Puparia

    ★★★★½

  • World of Tomorrow Episode Three: The Absent Destinations of David Prime

    ★★★★

  • The Wanting Mare

    ★★★

  • Smiling Friends

    ★★★★

  • My Octopus Teacher

    ★★★

  • Last and First Men

    ★★★½

  • Made in Abyss: Dawn of the Deep Soul

    ★★★½

  • Underwater

    ★★

  • Cats

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • 1917

    ★★½

  • Antrum

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★½

  • Joker

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • The Fanatic

    ★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★

  • The Painted Bird

    ★★★

  • Midsommar

    ★★

  • Wasteland

    ★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • Chernobyl

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★

  • AIDOL

    ★★★½

  • Hellboy

    ★½

  • Gemusetto Machu Picchu

    ★★★★

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★

  • It Has to Be Lived Once and Dreamed Twice

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Aquaman

    ★★

  • The World Is Full of Secrets

    ★★

  • Incel

  • Tangent Realms: The Worlds of C.M. Kösemen

    ★★★

  • High Life

    ★★★½

  • Suspiria

    ★★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★

  • First Man

    ★★★½

  • Roma

    ★★½

  • Christopher Robin

    ★★½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★

  • Possum

    ★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★

  • The Forgotten Colours of Dreams

    ★★★★½

  • Niandra

    ★★★½

  • Burning

    ★★★★

  • Shoplifters

    ★★★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★½

  • Violence Voyager

    ★★★

  • Dawn Breaking

    ★★★★½

  • Ready Player One

    ★½

  • A Quiet Place

    ★★½

  • The Wolf House

    ★★★★½

  • An Elephant Sitting Still

    ★★★★★

  • Annihilation

    ★★

  • The Cloverfield Paradox

    ★½

  • Black Panther

    ★★

  • Hereditary

    ★★★½

  • Mandy

    ★★★

  • Devilman Crybaby

    ★★★★½

  • Bright

    ★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★½

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★

  • Wonder

    ★★