• Sarkaru Vaari Paata

    ★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • K.G.F: Chapter 2

    ★★★★½

  • The Northman

    ★★★★

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★½

  • RRR

    ★★★★

  • Ambulance

    ★★★½

  • Radhe Shyam

    ★★½

  • Aadavaallu Meeku Johaarlu

  • Bheemla Nayak

    ★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • The Outfit

    ★★★★

  • FIR

    ★★½

  • Gehraiyaan

    ★★½

  • DJ Tillu

    ★★★

  • Khiladi

    ½

  • Uncharted

  • Death on the Nile

    ★★

  • Hero

    ★★½

  • Bangarraju

    ★½

  • The 355

    ★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★★

  • Shyam Singha Roy

    ★★★½

  • Minnal Murali

    ★★★½

  • 83

    ★★★

  • Pushpa: The Rise - Part 1

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Akhanda

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • Satyameva Jayate 2

    ½

  • Drushyam 2

    ★★★

  • Maanaadu

    ★★★★

  • Adbhutham

    ★★½

  • Sooryavanshi

    ★★★

  • Red Notice

    ★★

  • Manchi Rojulochaie

  • Annaatthe

    ★½

  • Jai Bhim

    ★★★★

  • Varudu Kaavalenu

    ★★

  • Army of Thieves

    ★★★

  • Eternals

    ★★★

  • Most Eligible Bachelor

    ★★★

  • Maha Samudram

    ★★

  • Doctor

    ★★★½

  • Aaradugula Bullet

    ½

  • The Harder They Fall

    ★★★½

  • Republic

    ★★★

  • Shiddat

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★½

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★½

  • Love Story

    ★★

  • Gully Rowdy

  • Squid Game

    ★★★★

  • Maestro

    ★★

  • Silent Night

    ★★½

  • Seetimaarr

  • Tuck Jagadish

    ★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • King Richard

    ★★★½

  • Belfast

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★★

  • Sridevi Soda Center

    ★★★

  • Chehre

    ★★

  • Ichata Vahanamulu Nilupa Radu

  • Raja Raja Chora

    ★★★★

  • Reminiscence

    ★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Don't Breathe 2

    ★★½