Sort by

Surya has logged 20 entries for films during May 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Karnan

Karnan

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Manichitrathazhu

Manichitrathazhu

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Ek Mini Katha

Ek Mini Katha

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Sandeep Aur Pinky Faraar

Sandeep Aur Pinky Faraar

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Searching

Searching

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Zombie Reddy

Zombie Reddy

2021
×
Read the review Edit this entry  
25
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Umbrella

Umbrella

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Check

Check

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Spring

Spring

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Ex Machina

Ex Machina

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Ninnila Ninnila

Ninnila Ninnila

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Athadu

Athadu

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Khaleja

Khaleja

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Ramprasad Ki Tehrvi

Ramprasad Ki Tehrvi

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Dear Zindagi

Dear Zindagi

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Sarfarosh

Sarfarosh

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry