Sort by

Tom🌹 has logged 371 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Magnificent Seven

The Magnificent Seven

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Nobody

Nobody

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Death to 2021

Death to 2021

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Escape Room: Tournament of Champions

Escape Room: Tournament of Champions

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Greyhound

Greyhound

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
We Own the Night

We Own the Night

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The 10th Victim

The 10th Victim

1965
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Hangover

The Hangover

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Miracle on 34th Street

Miracle on 34th Street

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
A Christmas Number One

A Christmas Number One

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Rush

Rush

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Le Cercle Rouge

Le Cercle Rouge

1970
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Splash

Splash

1984
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
A Boy Called Christmas

A Boy Called Christmas

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
St. Elmo's Fire

St. Elmo's Fire

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Incredible Hulk

The Incredible Hulk

2008
×
Read the review Edit this entry  
27
Loki

Loki

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Moana

Moana

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Deconstructing Harry

Deconstructing Harry

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Saturday Night Fever

Saturday Night Fever

1977
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Pawn Sacrifice

Pawn Sacrifice

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Arsène Wenger: Invincible

Arsène Wenger: Invincible

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Cemetery Man

Cemetery Man

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
An Audience with Adele

An Audience with Adele

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
9

9

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The American Friend

The American Friend

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Sideways

Sideways

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
A Personal Journey with Martin Scorsese Through American Movies

A Personal Journey with Martin Scorsese Through American Movies

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ikiru

Ikiru

1952
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Fist of Fury

Fist of Fury

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Strictly Ballroom

Strictly Ballroom

1992
×
Read the review Edit this entry  
16
Man on the Moon

Man on the Moon

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Au Revoir les Enfants

Au Revoir les Enfants

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Moonraker

Moonraker

1979
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
They Shall Not Grow Old

They Shall Not Grow Old

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Conversations with Other Women

Conversations with Other Women

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry