Sort by

Tom🌹 has logged 17 entries for films during April 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
Scanners

Scanners

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Twins

Twins

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Midnight Express

Midnight Express

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Rock-a-Bye Baby

Rock-a-Bye Baby

1958
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
They Live

They Live

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Terrorizers

Terrorizers

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Void

The Void

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Stanford Prison Experiment

The Stanford Prison Experiment

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Papillon

Papillon

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Fall of the Roman Empire

The Fall of the Roman Empire

1964
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Gandhi

Gandhi

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry