• Day Shift

    ★★

  • They/Them

  • Prey

    ★★★½

  • Nope

    ★★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★½

  • The Man From Toronto

    ★★

  • Beavis and Butt-Head Do the Universe

    ★★½

  • Lightyear

    ★★★

  • Obi-Wan Kenobi

    ★★★

  • Elvis

    ★★★★

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

  • Scream

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • 8-Bit Christmas

    ★★

  • Under the Helmet: The Legacy of Boba Fett

  • Encanto

    ★★★★

  • 13 Fanboy

    ½

  • Ron's Gone Wrong

    ★★½

  • Muppets Haunted Mansion

    ★★½

  • The Black Phone

    ★★★★

  • Halloween Kills

    ★★½

  • Dune

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★

  • Candyman

    ★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Free Guy

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Midnight in the Switchgrass

  • Pig

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★

  • The Simpsons: The Good, the Bart, and the Loki

  • The Tomorrow War

  • Luca

    ★★★★

  • Werewolves Within

    ★★★

  • Hitman's Wife's Bodyguard

    ★★

  • Lady of the Manor

  • Loki

    ★★★★

  • Friends: The Reunion

  • Out of Death

    ½

  • The Woman in the Window

    ★★

  • Army of the Dead

    ★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Thunder Force

  • Mortal Kombat

  • Bad Trip

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

  • The Falcon and the Winter Soldier

  • Nobody

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • South Park Vaccination Special

    ★★★

  • The Vault

    ★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • Cosmic Sin

    ½

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

  • Willy's Wonderland

    ★★★

  • The Little Things

    ★★½

  • Wrong Turn

  • WandaVision

    ★★★

  • Burrow

  • Breach

    ½

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Jiu Jitsu

    ½

  • Happiest Season

    ★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★