Sort by

wyatt has logged 29 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Black Cauldron

The Black Cauldron

1985
×
★★★
Edit this entry  
16
Finding Dory

Finding Dory

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Up

Up

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Toy Story 3

Toy Story 3

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Noelle

Noelle

2019
×
Read the review Edit this entry  
11
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Hail Satan?

Hail Satan?

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Jeanne Dielman, 23, Quai du Commerce 1080 Bruxelles

Jeanne Dielman, 23, Quai du Commerce 1080 Bruxelles

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Dog Soldiers

Dog Soldiers

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Vertigo

Vertigo

1958
×
★★★★★
Edit this entry  
28
The Descent

The Descent

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Full Metal Jacket

Full Metal Jacket

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Living in Oblivion

Living in Oblivion

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Halloweentown

Halloweentown

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Us

Us

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
House of 1000 Corpses

House of 1000 Corpses

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Pickpocket

Pickpocket

1959
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Au Hasard Balthazar

Au Hasard Balthazar

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
A Girl Walks Home Alone at Night

A Girl Walks Home Alone at Night

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Cléo from 5 to 7

Cléo from 5 to 7

1962
×
★★★★★
Read the review Edit this entry