Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Bliss

Bliss

2021
×
★★
Edit this entry  
21
Confessions of a Teenage Jesus Jerk

Confessions of a Teenage Jesus Jerk

2017
×
★★★★
Edit this entry  
20
Flubber

Flubber

1997
×
★★½
Edit this entry  
20
Tarzan

Tarzan

1999
×
★★★½
Edit this entry  
20
Richard Jewell

Richard Jewell

2019
×
★★★★
Edit this entry  
15
Irresistible

Irresistible

2020
×
★★★½
Edit this entry  
14
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Founder

The Founder

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Kick-Ass

Kick-Ass

2010
×
★★★
Edit this entry  
02
Groundhog Day

Groundhog Day

1993
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Project Power

Project Power

2020
×
★★★½
Edit this entry  
30
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★½
Edit this entry  
30
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★★
Edit this entry  
27
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★
Edit this entry  
25
Out

Out

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
The Golden Compass

The Golden Compass

2007
×
★½
Edit this entry  
16
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Horton Hears a Who!

Horton Hears a Who!

2008
×
★★★★
Edit this entry  
26
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★
Edit this entry  
25
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★
Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Frida

Frida

2002
×
★★★★
Edit this entry  
27
Apostasy

Apostasy

2017
×
★★★★
Edit this entry  
26
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Knock Down the House

Knock Down the House

2019
×
★★★★
Edit this entry  
04
A Good Old Fashioned Orgy

A Good Old Fashioned Orgy

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Quantum of Solace

Quantum of Solace

2008
×
★★★½
Edit this entry  
24
Yes, God, Yes

Yes, God, Yes

2019
×
★★
Edit this entry  
23
Spies in Disguise

Spies in Disguise

2019
×
★★½
Edit this entry  
20
Robin Williams: Come Inside My Mind

Robin Williams: Come Inside My Mind

2018
×
★★★★
Edit this entry  
20
My Best Friend's Wedding

My Best Friend's Wedding

1997
×
★★★½
Edit this entry  
17
Flushed Away

Flushed Away

2006
×
★★★
Edit this entry  
16
Watchmen

Watchmen

2009
×
★★★½
Edit this entry  
16
Coco

Coco

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★★★
Edit this entry  
04
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Social Dilemma

The Social Dilemma

2020
×
★★½
Edit this entry  
18
The Fifth Element

The Fifth Element

1997
×
★★★★
Edit this entry  
03
Mulan

Mulan

1998
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★★
Edit this entry  
14
A Knight's Tale

A Knight's Tale

2001
×
★★★★
Edit this entry  
07
Lilo & Stitch

Lilo & Stitch

2002
×
★★★★½
Edit this entry