RSS feed for ttravis15
  • Scary Stories to Tell in the Dark

  • Ready or Not

  • Crawl

  • Anima

  • Annabelle Comes Home

  • Spider-Man: Far from Home

  • Child's Play

  • Midsommar

  • Ma

  • Godzilla: King of the Monsters

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • The Dead Don't Die

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

  • Avengers: Endgame

  • Shazam!

    ★★★★

  • Pet Sematary

    ★★

  • Us

    ★★★★

  • Dumbo

    ★★★

  • The Art of Self-Defense

  • Booksmart

  • The Beach Bum

    ★★½

  • Captain Marvel

  • Alita: Battle Angel

  • Fighting with My Family

    ★★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★★½

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★★

  • The Farewell

  • The Hole in the Ground

  • Apollo 11

  • IO

  • Glass

    ★★★

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Bird Box

    ★★½

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★★

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★½

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★

  • Overlord

    ★★★½

  • Hold the Dark

    ★★★

  • Green Book

    ★★★½

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★★

  • mid90s

    ★★★★

  • Widows

    ★★★★★

  • Halloween

    ★★★★

  • Beautiful Boy

    ★★★½

  • The Hate U Give

    ★★★½

  • Suspiria

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★★★★

  • Free Solo

    ★★★★★

  • The Old Man & the Gun

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★★

  • First Man

  • Roma

    ★★★★★

  • How It Ends

    ★½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★½

  • Sicario: Day of the Soldado

    ★★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★½

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • Capernaum

    ★★★★★

  • BlacKkKlansman

  • Cold War

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★

  • Deadpool 2

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★½

  • Ready Player One

    ★★★

  • Upgrade

    ★★½

  • A Quiet Place

    ★★★½

  • Game Night

    ★★★