RSS feed for ttravis15
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
04
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
Read the review Edit this entry  
01
Fighting with My Family

Fighting with My Family

2019
×
Read the review Edit this entry  
01
The Beach Bum

The Beach Bum

2019
×
Read the review Edit this entry  
01
Dumbo

Dumbo

2019
×
Read the review Edit this entry  
01
Pet Sematary

Pet Sematary

2019
×
Read the review Edit this entry  
01
The Lego Movie 2: The Second Part

The Lego Movie 2: The Second Part

2019
×
Read the review Edit this entry  
01
How to Train Your Dragon: The Hidden World

How to Train Your Dragon: The Hidden World

2019
×
Read the review Edit this entry  
01
Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

2019
×
Read the review Edit this entry  
01
Shazam!

Shazam!

2019
×
Read the review Edit this entry  
01
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
Read the review Edit this entry  
15
Glass

Glass

2019
×
Read the review Edit this entry  
15
Us

Us

2019
×
Read the review Edit this entry  
15
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
Read the review Edit this entry  
16
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
Read the review Edit this entry  
16
Green Book

Green Book

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Roma

Roma

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Green Book

Green Book

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
13
Velvet Buzzsaw

Velvet Buzzsaw

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Terminator 2: Judgment Day

Terminator 2: Judgment Day

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Overlord

Overlord

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Justice League

Justice League

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
How It Ends

How It Ends

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
The Hate U Give

The Hate U Give

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Chinatown

Chinatown

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Kwaidan

Kwaidan

1964
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Friday the 13th: The Final Chapter

Friday the 13th: The Final Chapter

1984
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Babadook

The Babadook

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Exterminating Angel

The Exterminating Angel

1962
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
White Dog

White Dog

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Clean, Shaven

Clean, Shaven

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Stuff

The Stuff

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Intruder

Intruder

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry