• Happiest Season

    ★★½

  • Cadaver

    ½

  • Rebecca

    ★★★

  • Over the Moon

    ★★★★

  • American Pie Presents: Girls' Rules

    ½

  • American Murder: The Family Next Door

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • On the Rocks

  • The Paramedic

    ½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • The Silencing

  • The Old Guard

    ½

  • A Whisker Away

    ★★

  • If Anything Happens I Love You

  • Extraction

    ★½

  • The Invisible Man

    ★½

  • Back To The Titanic

    ★★½

  • The Glorias

    ★★★★

  • The Social Dilemma

  • 6 Underground

  • Little Women

    ★★★

  • The Gentlemen

    ★½

  • 1917

    ★★★★

  • The Irishman: In Conversation

    ★★★

  • Frozen II

  • Klaus

    ★★★½

  • My Significant Other

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

  • Maleficent: Mistress of Evil

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Fractured

  • Unbelievable

    ★★★★

  • Tall Girl

  • The King

    ★★★

  • Joker

    ★★½

  • The Two Popes

    ★★

  • Waves

    ★★★

  • Ad Astra

    ★★★½

  • Marriage Story

  • Hair Love

  • The Lion King

  • It's Still Your Bed

  • When They See Us

  • Murder Mystery

    ★½

  • An Easy Girl

    ½

  • Portrait of a Lady on Fire

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • I Lost My Body

    ★★★★

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

  • The Ruthless

    ★½

  • Our Planet

    ★★★

  • The Highwaymen

    ★★

  • Booksmart

  • Isn't It Romantic

    ½

  • Elisa & Marcela

    ★★★

  • Velvet Buzzsaw

    ½

  • The Boy Who Harnessed the Wind

    ★★★★

  • The Invisible Vegan

  • The Guest

    ★★

  • عقلي

  • Vice

    ★★★½

  • Bird Box

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★½

  • Green Book

  • Beautiful Boy

    ★★½

  • Shadow

    ★★★

  • Vox Lux

    ★★½

  • At Eternity's Gate

    ★★★

  • A Star Is Born

  • I Am Jonas

    ½

  • Roma

    ★★★