• Behind Her Eyes

    ★★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★

  • The Dig

    ★★★½

  • American Beauty

    ★★★★½

  • WHAT DID JACK DO?

    ★★★

  • Dead Poets Society

    ★★★★

  • Synecdoche, New York

    ★★★★

  • Scarface

    ★★★★½

  • Mulholland Drive

    ★★★★★

  • Schindler's List

    ★★★★★

  • Happiest Season

    ★★½

  • Casablanca

    ★★★★

  • Rebecca

    ★★★

  • The Graduate

    ★★★

  • The Deep Blue Sea

    ★★

  • You Were Never Really Here

    ★★★

  • Over the Moon

    ★★★★

  • Out of Sight

    ★★★