Sort by

lucy has logged 30 entries for films during January 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★★
Edit this entry  
27
Ma

Ma

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Ferdinand

Ferdinand

2017
×
★★
Edit this entry  
18
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Riley's First Date?

Riley's First Date?

2015
×
★★★★
Edit this entry  
16
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Last Song

The Last Song

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Miss Americana

Miss Americana

2020
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
12
17 Again

17 Again

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Taylor Swift: The Road to Reputation

Taylor Swift: The Road to Reputation

2018
×
★★★★
Edit this entry  
10
Taylor Swift: Journey to Fearless

Taylor Swift: Journey to Fearless

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Taylor Swift: Speak Now World Tour Live

Taylor Swift: Speak Now World Tour Live

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Taylor Swift: Speak Now

Taylor Swift: Speak Now

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Taylor Swift City of Lover Concert

Taylor Swift City of Lover Concert

2020
×
★★★★
Edit this entry  
07
Taylor Swift: The 1989 World Tour - Live

Taylor Swift: The 1989 World Tour - Live

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Mulan

Mulan

2020
×
★★½
Edit this entry  
05
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Family

The Family

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Spontaneous

Spontaneous

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry