Justin has logged 330 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
You Can Count on Me

You Can Count on Me

2000
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Zenon: The Zequel

Zenon: The Zequel

2001
×
★★★
Edit this entry  
29
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Cats

Cats

2019
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Fighting with My Family

Fighting with My Family

2019
×
★★★
Edit this entry  
26
The Daytrippers

The Daytrippers

1996
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★★½
Edit this entry  
25
Sully

Sully

2016
×
★★★½
Edit this entry  
25
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Elf

Elf

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★
Edit this entry  
24
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★★
Edit this entry  
23
Gloria Bell

Gloria Bell

2018
×
★★★½
Edit this entry  
22
Cats

Cats

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Ultimate Christmas Present

The Ultimate Christmas Present

2000
×
★★½
Edit this entry  
21
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★
Edit this entry  
20
Cats

Cats

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Phantom of the Megaplex

Phantom of the Megaplex

2000
×
★★½
Edit this entry  
18
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★★★
Edit this entry  
18
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★★½
Edit this entry  
18
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★
Edit this entry  
17
Waves

Waves

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Mom's Got a Date with a Vampire

Mom's Got a Date with a Vampire

2000
×
★★★
Edit this entry  
16
6 Underground

6 Underground

2019
×
★★★
Edit this entry  
14
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
★★★
Edit this entry  
13
Richard Jewell

Richard Jewell

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Other Me

The Other Me

2000
×
★½
Edit this entry  
11
Quints

Quints

2000
×
★½
Edit this entry  
11
Red Road

Red Road

2006
×
★★★★
Edit this entry  
11
Everyone Else

Everyone Else

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Blue Collar

Blue Collar

1978
×
★★★★
Edit this entry  
09
Ready to Run

Ready to Run

2000
×
★★
Edit this entry  
08
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Stepsister from Planet Weird

Stepsister from Planet Weird

2000
×
★★★
Edit this entry  
06
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Dark Waters

Dark Waters

2019
×
★★★½
Edit this entry  
05
Miracle in Lane 2

Miracle in Lane 2

2000
×
★★
Edit this entry  
04
Rip Girls

Rip Girls

2000
×
★★★
Edit this entry  
04
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry