Sort by

Tucka has logged 110 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Green Street Hooligans 2

Green Street Hooligans 2

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Green Street Hooligans

Green Street Hooligans

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Forever Purge

The Forever Purge

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
King of the Travellers

King of the Travellers

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Click & Collect

Click & Collect

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Escape Plan: The Extractors

Escape Plan: The Extractors

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Fallout

Fallout

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Martial Arts of Shaolin

Martial Arts of Shaolin

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Last Man Standing

Last Man Standing

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
F9

F9

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Rise of the Footsoldier: Origins

Rise of the Footsoldier: Origins

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Creepshow 3

Creepshow 3

2006
×
Read the review Edit this entry  
20
The Young Offenders

The Young Offenders

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
1 Day

1 Day

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Frog Baseball

Frog Baseball

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Alien³

Alien³

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Rise of the Footsoldier: Origins

Rise of the Footsoldier: Origins

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Larceny

Larceny

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Bonded by Blood

Bonded by Blood

2010
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Rise of the Footsoldier: Part II

Rise of the Footsoldier: Part II

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
My Brother the Devil

My Brother the Devil

2012
×
★★★½
Edit this entry  
19
AVP: Alien vs. Predator

AVP: Alien vs. Predator

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Batman: The Long Halloween, Part Two

Batman: The Long Halloween, Part Two

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Batman: The Long Halloween, Part Two

Batman: The Long Halloween, Part Two

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Batman & Bill

Batman & Bill

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Evil Dead

Evil Dead

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Tha Westside

Tha Westside

×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Today You Die

Today You Die

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Rise of the Footsoldier Collection

Rise of the Footsoldier Collection

×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Knight of Shadows: Between Yin and Yang

The Knight of Shadows: Between Yin and Yang

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
King of New York

King of New York

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Up in Smoke Tour

The Up in Smoke Tour

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Luca

Luca

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Lake Mungo

Lake Mungo

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Halloween 4: The Return of Michael Myers

Halloween 4: The Return of Michael Myers

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Beavis and Butt-Head Do America

Beavis and Butt-Head Do America

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Blitz

Blitz

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Snatch

Snatch

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Cold Light of Day

Cold Light of Day

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Big Heist

The Big Heist

2001
×
Read the review Edit this entry  
27
Batman: The Long Halloween, Part One

Batman: The Long Halloween, Part One

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Tracker

The Tracker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Resident Evil

Resident Evil

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Thunderbolt

Thunderbolt

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Green Inferno

The Green Inferno

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Dark Half

The Dark Half

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Leatherface

Leatherface

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Tuxedo

The Tuxedo

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry