• Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★½

  • Firestarter

    ★★★

  • Sneakerella

    ★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★

  • The Northman

    ★★★★

  • Moon Knight

    ★★★

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★★½

  • Morbius

    ★½

  • Deep Water

    ★★★

  • Cheaper by the Dozen

    ★★½

  • The Lost City

    ★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Adam Project

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★½

  • Uncharted

    ★★

  • Marry Me

  • Pam & Tommy

    ★★★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★½

  • American Underdog

    ★★★

  • A Journal for Jordan

    ★★★½

  • The King's Man

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • Hawkeye

    ★★★½

  • House of Gucci

    ★★★½

  • Sing 2

    ★★★

  • Home Sweet Home Alone

    ★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • Love Hard

    ★★½

  • Red Notice

    ★★

  • Encanto

    ★★★★

  • Colin in Black & White

    ★★★★½

  • Army of Thieves

    ★★★½

  • Eternals

    ★★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★★

  • Dopesick

    ★★★★★

  • Injustice

    ★★★

  • Ron's Gone Wrong

    ★★★★

  • The Harder They Fall

    ★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★★★½

  • Squid Game

    ★★★★½

  • The Last Duel

    ★★★½

  • The Guilty

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • King Richard

    ★★★★½

  • He's All That

    ½

  • The Protégé

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★★

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

    ★★★

  • Old

    ★★½

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★★

  • Stillwater

    ★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★½

  • Black Widow

    ★★½

  • The Boss Baby: Family Business

    ★½

  • America: The Motion Picture

    ★★★

  • The Tomorrow War

    ★★★½

  • Batman: The Long Halloween, Part One

    ★★★

  • Fatherhood

    ★★★★

  • Luca

    ★★★★