Sort by

Tucker Jensen has logged 229 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★
Edit this entry  
30
A Journal for Jordan

A Journal for Jordan

2021
×
★★★½
Edit this entry  
30
American Underdog

American Underdog

2021
×
★★★
Edit this entry  
30
The Karate Kid Part III

The Karate Kid Part III

1989
×
★★½
Edit this entry  
29
Moneyball

Moneyball

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
29
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★★★
Edit this entry  
28
Ron's Gone Wrong

Ron's Gone Wrong

2021
×
★★★★
Edit this entry  
28
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Edit this entry  
28
We're the Millers

We're the Millers

2013
×
★★★★
Edit this entry  
25
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Edit this entry  
24
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★½
Edit this entry  
24
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★
Edit this entry  
23
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★½
Edit this entry  
23
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★½
Edit this entry  
22
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★
Edit this entry  
22
The King's Man

The King's Man

2021
×
★★★
Edit this entry  
22
Sing 2

Sing 2

2021
×
★★★
Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★½
Edit this entry  
19
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Edit this entry  
18
Christmas with the Kranks

Christmas with the Kranks

2004
×
★★★
Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Edit this entry  
15
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★½
Edit this entry  
14
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★
Edit this entry  
10
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★
Edit this entry  
27
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★★
Edit this entry  
27
Colin in Black & White

Colin in Black & White

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Transformers: Age of Extinction

Transformers: Age of Extinction

2014
×
★★½
Edit this entry  
25
Love Hard

Love Hard

2021
×
★★½
Edit this entry  
23
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★½
Edit this entry  
23
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★★
Edit this entry  
22
Dopesick

Dopesick

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
20
King Richard

King Richard

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Army of Thieves

Army of Thieves

2021
×
★★★½
Edit this entry  
13
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★
Edit this entry  
13
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Home Sweet Home Alone

Home Sweet Home Alone

2021
×
★★
Edit this entry  
08
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★
Edit this entry  
05
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★½
Edit this entry  
04
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Batman: The Long Halloween, Part One

Batman: The Long Halloween, Part One

2021
×
★★★
Edit this entry  
24
War Dogs

War Dogs

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Transformers: Dark of the Moon

Transformers: Dark of the Moon

2011
×
★★½
Edit this entry  
21
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
18
The Karate Kid

The Karate Kid

1984
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Transformers: Revenge of the Fallen

Transformers: Revenge of the Fallen

2009
×
★★★
Edit this entry  
15
Transformers

Transformers

2007
×
★★★½
Edit this entry  
15
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
07
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★½
Edit this entry