Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Thirteen

Thirteen

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Raw

Raw

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Eraserhead

Eraserhead

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Ghost World

Ghost World

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Badlands

Badlands

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Scarface

Scarface

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Mysterious Skin

Mysterious Skin

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Holy Mountain

The Holy Mountain

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Harold and Maude

Harold and Maude

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Moxie

Moxie

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Brick

Brick

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
A Walk to Remember

A Walk to Remember

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Little Nicky

Little Nicky

2000
×
Read the review Edit this entry  
27
Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Green Street Hooligans

Green Street Hooligans

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Picnic at Hanging Rock

Picnic at Hanging Rock

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Daisies

Daisies

1966
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Fear and Loathing in Las Vegas

Fear and Loathing in Las Vegas

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Love Story

Love Story

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Graduate

The Graduate

1967
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Holidate

Holidate

2020
×
Read the review Edit this entry  
28
Yes, God, Yes

Yes, God, Yes

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Chemical Hearts

Chemical Hearts

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
We Need to Talk About Kevin

We Need to Talk About Kevin

2011
×
★★★★
Edit this entry  
14
Paris, Texas

Paris, Texas

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Pet Sematary

Pet Sematary

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
17 Again

17 Again

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Romeo + Juliet

Romeo + Juliet

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Blue Valentine

Blue Valentine

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

2020
×
Read the review Edit this entry  
13
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Rebecca

Rebecca

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Apocalypse Now

Apocalypse Now

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Sleepy Hollow

Sleepy Hollow

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Witch

The Witch

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
How to Talk to Girls at Parties

How to Talk to Girls at Parties

2017
×
Read the review Edit this entry  
10
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Hot Summer Nights

Hot Summer Nights

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Her

Her

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry