Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
Jackass 4.5

Jackass 4.5

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Not Me

Not Me

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
RoboCop

RoboCop

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
George Michael - Twenty Five

George Michael - Twenty Five

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Mommy

Mommy

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
KinnPorsche The Series La 'forte

KinnPorsche The Series La 'forte

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
I Told Sunset About You

I Told Sunset About You

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Last Twilight in Phuket

Last Twilight in Phuket

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13

KinnPorsche "The Hidden Messages"

2021
×
★★★★★
Read the review
12
Timecop

Timecop

1994
×
★★★★
Edit this entry  
12
Kickboxer

Kickboxer

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Sudden Death

Sudden Death

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Lionheart

Lionheart

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Cyborg

Cyborg

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Down with Love

Down with Love

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Dirty Dancing

Dirty Dancing

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Camp Rock 2: The Final Jam

Camp Rock 2: The Final Jam

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
George of the Jungle

George of the Jungle

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
My Best Friend's Wedding

My Best Friend's Wedding

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Much Ado About Nothing

Much Ado About Nothing

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Love and Leashes

Love and Leashes

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Trust

Trust

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Tokyo Olympiad

Tokyo Olympiad

1965
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Untamed

The Untamed

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Farewell My Concubine

Farewell My Concubine

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Great Dictator

The Great Dictator

1940
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Bobby Kennedy for President

Bobby Kennedy for President

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Diana: In Her Own Words

Diana: In Her Own Words

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Cat Concerto

The Cat Concerto

1947
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Dumbo

Dumbo

1941
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Ferdinand the Bull

Ferdinand the Bull

1938
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Seven Husbands of Evelyn Hugo

The Seven Husbands of Evelyn Hugo

×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Yu-Gi-Oh!

Yu-Gi-Oh!

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Interview with the Vampire

Interview with the Vampire

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Firebird

Firebird

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Old Guard

The Old Guard

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Heidi

Heidi

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Heidi, Girl of the Alps

Heidi, Girl of the Alps

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Captain Tsubasa

Captain Tsubasa

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Jackass Forever

Jackass Forever

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Double Team

Double Team

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Street Fighter

Street Fighter

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Double Impact

Double Impact

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
No Retreat, No Surrender

No Retreat, No Surrender

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Lady Gaga Presents: The Monster Ball Tour at Madison Square Garden

Lady Gaga Presents: The Monster Ball Tour at Madison Square Garden

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry